Technika Paverpol

Paverpol bol vyvinutý umelcom a je určený pre amatérsku, ale aj profesionálnu umeleckú tvorbu.

Paverpol je tekuté tužidlo, ktoré sa používa na spájanie textilu,  prírodných a iných materiálov čím vznikajú krásne umelecké diela vhodné do interiéru aj exteriéru. Má veľa možností uplatnenia. Je vhodný na tvorbu veľkých a malých objektov, na všetky tieto druhy materiálu – textil, papier, semiš, sklolaminát, hlina, všetky druhy prírodných materiálov. Bude dobre držať na dreve, keramike, sadre, betóne, kameni aj polystyréne. S Paverpolom môžete vyrobiť krásne umelecké sochy do interiérov, záhradné sochy, obrazy a mnoho ďalších dekoratívnych ozdôb, pri jeho využití „Fantázia nemá hranice“.

Je to textilné a dekoračné tužidlo, neškodné pre človeka, zvieratá a životné prostredie. Jedná sa o bezpečný produkt, ktorý je veľmi obľúbený u umelcov a kreatívnych ľudí, ale aj detí.  Niektorí profesionálni umelci už paverpol poznajú. Buď ho kombinujú s inými technikami, alebo mu kladú hlavný dôraz vo svojich dielach. Bežní ľudia ho objavujú len pomaly, zväčša však pomocou kurzov pod vedením certifikovaných lektorov Paverpolu, ktorí ich učia zaujímavé techniky a postupy práce s Paverpolom. Celé kúzlo tohto materiálu je v jeho tekutom stave, a následnom tuhnutí. Možností, ako sa s nim vyhrať je nespočetne veľa a spájaním rôznych variácií vznikajú originálne diela.

Paverpol je veľmi obľúbený u umelcov a kreatívnych ľudí, avšak v súčasnej dobe s paverpolom pracujú už aj deti. Tajomstvo paverpolu spočíva v jeho unikátnej vlastnosti a to v rýchlom schnutí. Preto je možné vytvoriť za jeden deň nádherné umelecké dielo akým je napr. socha do záhrady. Pri použití transparentného paverpolu si podkladové látky zachovávajú svoje farby a pôvodný jas.

Pri práci s paverpolom základný materiál a paverpol nestačia! Je potrebné si uvedomiť, že práca s paverpolom znamená, že Vaša fantázia nemá hranice!